Ehitus

   Esimesed viis korterelamut Laseri ja Kristalli tänaval on koduostjatele üle antud. Ehitusjärgus on kolm maja.

Täna saame pakkuda väheseid kortereid aadressil Kristalli tn. 10 ja Kristalli tn.12. Kristalli 12 on ka ühtlasi viimane esimese arendusetapi maja.

 

Kristalli 10 valmib veebruar 2019

Kristalli 12 valmib juuni 2019

 

Teise arendusetapi ehitusega alustame kevad/suvi 2019. Sealsed korterelamud saavad uue välisilme ja siseplaneeringud. Esimesena ehitame Kvartsi tn. 11 maja mis valmib eeldatavasti kevadel 2020.  

Täpsema müügiinfo avaldame alates märts 2019

 

UUDIS 2019

On heameel teatada, et 2019 aastal valmib Kristalli tänav  ja Tartu linn alustab Laseri tänava väljaehitamisega kuni Kvartsi tänava ristmikuni(kaasaarvatud) – seega kohe-kohe on meie arendusel avarad uued tänavad ja hea juurdepääs.

 

EHITUSINFO

Kõikidel korteritel on kaugkütte baasil vesipõrandaküttesüsteem. Igas korteris on autonoomne soojustagastusega ventilatsioon, mis tagab värske õhu ja hea sisekliima.

Kõigil korteritel on terrass/rõdu, panipaik ja parkimiskoht.

 

VÄLIS- JA KANDVAD SEINAD

Välis- ja kandvad seinad laotakse betoonplokkidest paksusega 190 ja 240 mm. Plokiõõned on armeeritud ning täies ulatuses betoneeritud, mis tagab hea helipidavuse. Horisontaalsed kandetarindid on raudbetoonist õõnespaneelid paksusega 220 mm.

Välisseinad on vastavalt konstruktsioonile soojustatud 150/200 mm soojustusega ning viimistletud vastavalt krohvi või kvaliteetse komposiitplaadiga.

 

KATUS

Katuslagi ehitatakse raudbetoon õõnespaneelidest paksusega 220 mm, soojustatakse ja kaetakse SBS rullkattematerjaliga.

 

VAHELAED

Vahelaed ehitatakse raudbetoonist õõnespaneelidest paksusega 220 mm. Vahelagede müratõkke ja põrandakütte isoleerimiseks paigaldatud mineraalvillaplaadile valatakse betoonplaat.

 

SISESEINAD

Korterite vahelised siseseinad laotakse betoonplokkidest. Korterite muud siseseinad ehitatakse metallkarkassil kahekordsetest kipsplaatidest.

 

AVATÄITED

Akendeks ja rõduusteks on kolmekordse klaaspaketiga ja plastraamidega avatäited. Peasissekäigu välisukseks on klaas-alumiinium konstruktsiooniga uks.

 

RÕDUD JA TERRASSID

Rõdude ja terrasside põrandapind on kaetud terrassilauaga.

 

ELEKTER

Korteritesse paigaldatakse projektijärgne kaabeldus, pistikupesad ja lülitid. Sanitaarruumidesse paigaldatakse valgustid ning valmidus peegli soojenduseks ja valgustuseks ning pistikupesaks. Igal korteril on oma kaugloetav elektrimõõtja. Korterite elektriarvestid paiknevad soklikorrusel, korteris paikneb korteri elektrikilp.

 

KÜTE

Korterite eluruumides on põhikütteks kaugküttel põhinev vesipõrandaküttesüsteem ja trepihallis radiaatorid. Põrandakütet on võimalik korterites tubade kaupa eraldi reguleerida.

 

VENTILATSIOON

Korteritesse on ettenähtud korteripõhine sissepuhke-väljatõmbesüsteem koos soojustagastusega. Igas korteris on ventilatsiooniagregaadi juhtimispult. Köökides on tagatud õhupuhasti valmidus.

 

NÕRKVOOL

Kõik korterid on varustatud TV-andmeside ja andmeside pistikutega. Nõrkvoolu majasisene magistraalkaabeldus korterini teostatud optilise kaabliga. Korterisisene andmeside kaabeldus teostatakse vaskkaablitega. Korteritesse paigaldatakse fonosüsteem.

 

MÖÖBEL

Plaanidel kujutatud mööbel on kujundate poolt välja pakutud üks võimalik siselahendus, millest lähtub ka elektriprojekt ja muud kommunikatsioonid. Korterite hinnad ei sisalda mööblit, puudub ka köögimööbel/garderoobiuksed. Köögialal loome vajalikud valmidused seadmetele (vesi, soe vesi, kanalisatsioon, elekter, õhupuhasti).

 

SANITAARTEHNIKA PESURUUMI

Paigaldame WC-poti, kraanikausi koos segistiga, dušisegisti koos põrandatrapiga ja pesumasina vee- ja kanalidsatsiooniühenduse valmiduse. Ostja peab arvestama võimalike lisakuludega pesuruumi sisustamiseks – peegel, pesuruumi mööbel (kapid vms.), dušiseinad ja kõiksugu lisatarvikud/hoidikud (näiteks WC hari, paberihoidik jne.).

 

VALVE JA TURVALISUS

Korterid varustatakse autonoomsete suitsuanduritega.

 

ENERGIATÕHUSUS

Kristalli tn. 12 elamu energiamärgis on B

Kristalli tn. 10 elamu energiamärgis on B